Jak wygląda sesja zdjęciowa? – krok po kroku


   Poryw serca – oglądasz naszą galerię zdjęć na stronie i stwierdzasz, że odpowiada Ci nasz fotograficzny styl. Impuls najczęściej wynika z tego, że postanawiasz zrobić coś dla siebie (bo dlaczego nie?), bywa też, że planujesz wieczór panieński, albo potrzebujesz zdjęć biznesowych i chcesz, żeby zabrał się za to zadanie profesjonalista, bo nie możesz sobie pozwolić na ryzyko, że coś pójdzie nie tak.

   Co dalej? Napisz do nas z pytaniem o ofertę. Jeśli zależy Ci na tym, aby sesja odbyła się w najbliższym czasie, nie ma na co czekać. Planowanie spotkania z nami z minimum tygodniowym wyprzedzeniem to konieczność, abyśmy na spokojnie mogli wszystko ustalić i by obie strony mogły się odpowiednio przygotować (oczywiście, zdarza nam się czasem planować sesję z dnia na dzień, ale nie polecamy tego). 🙂

Zazwyczaj odpisujemy od razu, a na pewno tego samego dnia (o ile nie piszesz do nas późno wieczorem). W pierwszym mailu najchętniej usłyszelibyśmy od Ciebie, co planujesz i, jeśli jest to możliwe, na kiedy. Nieomalże klasyczna treść wiadomości: „Witam. Jaka jest cena sesji zdjęciowej na terenie Warszawy? Pozdrawiam.” to dla nas trochę mało, aby dopasować się w pełni do Twoich potrzeb. 😉 Jeśli jednak nie masz pewności, na jakich zdjęciach Ci zależy, ale wiesz, że chcesz – pomożemy Ci wybrać najlepszy dla Ciebie rodzaj sesji zdjęciowej, a także znajdziemy przekonujące zdjęcia-inspiracje, które poruszą Twoją wyobraźnię.

Poznasz mailowo i/lub telefonicznie wszystkie potrzebne informacje, by podjąć decyzję, czy nasza oferta jest dla Ciebie - jeśli tak, przesyłamy Ci wzór umowy do zapoznania się i akceptacji. Umowę podpisujemy ze wszystkimi naszymi klientami, zabezpiecza ona nie tylko nasze interesy, ale w szczególności Twoje, dzięki niej masz pewność, że dostaniesz dokładnie to, za co płacisz i to na czas. 😉

Jeśli wszystkie podpunkty umowy są dla Ciebie jasne i nie budzą wątpliwości, pozostaje wpłata zadatku. Wysokość zadatku jest zależna od rodzaju sesji zdjęciowej, a jego wpłata jest niezbędna do rezerwacji terminu. Ewentualnie w sytuacjach wyjątkowych, honorujemy potwierdzenie przelewu, jeżeli zabrakło czasu.

Kiedy wiemy, że kwestie formalne są załatwione, możemy przejść do bardziej artystycznej części, czyli wymieniamy się zdjęciowymi inspiracjami, zazwyczaj znalezionymi w internecie. Jeśli chciałabyś skorzystać z usług profesjonalnego wizażu czy stylizacji, zaproponujemy Ci sprawdzone osoby, które odmienią Twój look. Na tym etapie wybierzemy też konkretne miejsce sesji, jeśli odbywa się ona w plenerze.

Nadszedł ten dzień! Spotykamy się na sesji zdjęciowej - zazwyczaj jesteśmy przed czasem, więc nie obawiaj się przyjść chwilę wcześniej. 😉 Sesja zaczyna się dość sztywno, bo od formalności, czyli podpisania umowy oraz pozostałej opłaty za sesję. I zaczynamy! Wkładasz rzeczy od stylistki, chyba, że umawialiśmy się na ciuchy z Twojej szafy, wtedy pokazujesz przygotowane przez siebie zestawy ubrań (możesz ich przynieść nawet 4-5, jeśli masz ochotę, tak, by było z czego wybierać) i decydujemy wspólnie czy te kreacje są dobre dla Ciebie i wypadną świetnie na zdjęciach. Ostatecznie wybranych zestawów ubrań (które wezmą udział w sesji razem z Tobą ;)) jest zazwyczaj max 2-3, więc będzie trochę przebierania w trakcie – w przypadku sesji w plenerze wybieramy takie miejsca, żeby można było zmienić stylizację bez skrępowania.

Następnie wizaż (specjalny makijaż fotograficzny oraz ewentualne proste ułożenie włosów), jeśli sobie go życzysz. Trwa on ok. godziny, zależnie od rodzaju sesji zdjęciowej - inny będzie make-up do sesji beauty, gdzie fotografujemy głównie zbliżenia twarzy, a inny makijaż dla businesswoman, szykującej się do sesji wizerunkowej. Tak czy inaczej, chwilę to potrwa, ale metamorfoza, której doświadczysz, będzie dla Ciebie pozytywnym zaskoczeniem (warto wspomnieć, że dla części kobiet, które nas odwiedzają jest to pierwszy tak profesjonalny makijaż w życiu!). Jeśli nie zdecydowałaś się na dodatkową usługę wizażu (a nawet jak się zdecydowałaś to też na pewno może Ci się przydać ;)), koniecznie przeczytaj o tym, jak przygotować się do sesji, pomoże Ci to zarówno przed nią, jak i w trakcie.

Na sesjach indywidualnych powstaje zazwyczaj ok. 150-200 zdjęć. Krążymy po okolicy, aby znaleźć najciekawsze miejsca, może coś Ci wpadnie w oko? Unikamy gapiów, zresztą zauważamy z roku na rok, że widok fotografa z modelką, np. w parku, staje się czymś coraz mniej egzotycznym i nie wzbudza już tylu emocji. 😉 Zawsze po serii wykonanych zdjęć, możesz rzucić okiem na podgląd w aparacie fotograficznym, aby przekonać się, czy podoba Ci się, jak się prezentujesz. Jeśli coś jest nie tak, korygujemy to i podpowiadamy, co zrobić, aby było lepiej. Ważne, żebyś czuła się swobodnie i niczego nie udawała, bycie sobą zupełnie wystarczy, żeby dobrze pokazać się na zdjęciach.

Zdjęcia wykonujemy sprawnie, bywa, że kończymy nawet po 40 minutach (zazwyczaj jest to ok. godziny, zależnie od liczby wybranych stylizacji i miejsc), co wzbudza czasem lekki niepokój lub niedowierzanie, jednak dla nas jest to całkiem normalne - po prostu szanujemy Twój i nasz czas. 🙂 Jeśli nie przychodzą nam ani Tobie do głowy żadne nowe pomysły na zdjęcia, a zdjęć jest wystarczająco dużo, by wybrać z nich ustaloną wcześniej liczbę, która zostanie poddana retuszowi, to kończymy, dziękując Ci za wspólnie spędzony czas.

Co dalej? Każdy z tych kroków jest wyszczególniony w umowie, ale opiszemy i uzasadnimy je wszystkie, żeby pokazać, czemu tak, a nie inaczej. Nie wszystkie zdjęcia stanowią materiał z sesji. Warto to podkreślić, m. in. dlatego, że nie każde nasze zdjęcie jest udane, a zależy nam na tym, by oddać Ci te, które wyszły najlepiej. Poza tym, organizując sesję, ustalamy jaka liczba zdjęć Cię interesuje i dokładnie taką otrzymasz, zgodnie z umową. 🙂

Do 5 dni od naszej sesji przysyłamy Ci wiadomością e-mail link do wirtualnego dysku, na którym możesz obejrzeć surowe miniaturki zdjęć z sesji. Miniaturki służą tylko do celów poglądowych, byś mogła z nich wybrać zdjęcia, które finalnie chcesz otrzymać po retuszu.

Teraz Twoja kolej – wybierasz spośród naszych propozycji, które zdjęcia Cię interesują. Zawsze możesz wybrać ich więcej i dokupić dowolną liczbę ponad pakiet, bądź zapytać nas o poradę, żebyśmy pomogli Ci dokonać wyboru. Dodatkowe zdjęcia są dodatkowo płatne, możesz zdecydować się na ich dokupienie do 1 miesiąca od sesji (tak długo z reguły trzymamy ich wersje zapasowe w archiwum).

Teraz najdłuższa, ale za to najbardziej trzymająca w napięciu część – oczekiwanie na zdjęcia. 😉 Warto uzbroić się w cierpliwość, każde ze zdjęć retuszujemy zazwyczaj ok. 20-40 minut, a czasem nawet dłużej (np. przy portretach beauty)! Ze względu na ilość sesji, którą mamy obecnie, czas oczekiwania na zdjęcia, zależnie od ich końcowej liczby to max 2-3 tygodnie. Retuszujemy zdjęcia prawie codziennie, więc dbamy o to, aby oddać Ci gotowy materiał z sesji zdjęciowej najszybciej, jak to możliwe. 🙂

W końcu przesyłamy Ci małe i duże zdjęcia w jednej wiadomości e-mail (małe jako załącznik, duże jako link do pobrania). Małe służą do użytku online i posiadają znak wodny fotografa (możesz zobaczyć jak to wygląda w naszej galerii na stronie), zaś duże są doskonałe do wydruków w większych rozdzielczościach, więc jeśli chciałabyś mieć album czy odbitki ze swoimi zdjęciami, to jest to możliwe.

My, ze swojej strony, chwalimy się Twoimi zdjęciami z sesji (jeśli wyraziłaś na to zgodę) na naszych mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) oraz stronie www i też liczymy na szczerą opinię i rekomendację z Twojej strony, jeśli spełniliśmy Twoje oczekiwania! 😉


Myślisz o sesji zdjęciowej dla siebie?
Zobacz naszą ofertę! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *